Podat ONLINE přihlášku

Kancelář: Veveří 46, Brno. Neváhejte nás kontaktovat +420 608 901 555!

Autoskolavbrne.cz > Naše služby > Školící středisko

Školící středisko

Naše autoškola je držitelem Akreditace k provozování školicího střediska, vydané Krajským úřadem Jihomoravského kraje, odborem dopravy.

Provádíme dva druhy školení:

Školení řidičů referentů 

Vyplývající ze zákona č.262/2006 Sb., Zákoníku práce, ve znění pozdějších předpisů se týká zaměstnanců, kteří řídí při výkonu práce motorové vozidlo a nespadají do profesních školení. Školení by mělo probíhat 1x ročně a provádíme jej v prostorách autoškoly nebo na přání ve firmě zákazníka.

Profesní školení

Profesní školení se týká řidičů profesionálů, kteří řídí motorové vozidlo, k jehož řízení opravňuje řidičské oprávnění skupiny C, C+E, D, D+E nebo podskupiny C1, C1+E, D1, D1+E. Toto školení může být pravidelné nebo vstupní a dle zákona je prováděno v prostorách akreditovaného školicího střediska.
  • Pravidelné školení pro držitele průkazu profesní způsobilosti vydaného po 1.4.2008 se provádí dle zákona 247/2000 Sb. jednou ročně v rozsahu 7 hodin.    
  • Vstupní školení v rozsahu 35 hodin se týká držitelů průkazu profesní způsobilosti, kteří přestali vykonávat činnost řidiče a neabsolvovali tedy pravidelná roční školení v rozsahu 7 hodin a nyní se chtějí k práci řidiče vrátit. Školení v tomto rozsahu se týká i řidičů, kteří dosud nebyli držiteli průkazu profesní způsobilosti a získali řidičské oprávnění skupiny C nebo C+E před 10. zářím 2009 nebo skupiny D, D+E před 10. zářím 2008.
  • Vstupní školení v rozsahu 45 hodin se týká držitelů průkazu profesní způsobilosti skupiny C nebo C+E, kteří si chtějí rozšířit průkaz na skupinu D, D+E a obráceně.
  • Vstupní školení v rozsahu 140 nebo 280 hodin v závislosti na věku řidiče a skupině řidičského oprávnění se týká řidičů, kteří ještě nevlastní průkaz profesní způsobilosti a získali řidičské oprávnění skupiny C nebo C+E po 10. září 2009 nebo skupiny D, D+E po 10. září 2008.
Podat ONLINE přihlášku
Zavřít [ESC] Autoškola Brno AHHA

Máme radost, že jste si vybral naši autoškolu. Vyplňte prosím kontaktní údaje níže a my se co nejdříve ozveme.

Nezávazná online přihláška